Poczytaj mi, przyjacielu

Wpisy

 • środa, 23 stycznia 2013
 • wtorek, 22 stycznia 2013
  • Felix, Net i Nika

   Lubię  przychodzić do biblioteki i wypożyczać książki Felix/Net i Nika, dlatego napiszę  o tych książkach... Net i Nika wstała z  łóżka i pomyślała: niech ten dzień nie będzie taki jak zwykle!  Ubrała się i poszła do szkoły. Przy  klasie stali Felix i Net,  przywitała się z nimi i poszli na lekcję. Na lekcję przyszli policjanci i mówili o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę.  Kiedy lekcja się skończyła, przyjaciele zauważyli że Batler walczy z rosiczką, przybiegli do nauczyciela i spytali czemu ze swoią ulubienicą Batler walczy? On powiedzał, że widział jakiegoś ducha, który wstąpił w roślinę a potem zaczeła ona go atakować ...  

                                                                       Maciej kl. 2e

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   wtorek, 22 stycznia 2013 11:34
  • Urodzinowe życzenia dla Emila

   Wiosną tego roku Emil ze Smalandii, bohater książek Astrid Lindgren, skończy 50 lat. Z tej okazji portal Szwecja Dzisiaj i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają wszystkich do udziału w konkursie „Złóż życzenia Emilowi”.

   Kto włożył sobie na głowę wazę do zupy i nie mógł jej zdjąć? Kto wciągnął swoją siostrę na maszt zamiast flagi? Kto przez trzy tygodnie nie zdejmował ulubionej czapki nawet do snu? To Emil ze Smalandii, jeden ze niezapomnianych bohaterów książek szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Pierwsza część jego przygód (w sumie opublikowanych zostało ich 12) ukazała się drukiem w 1963 roku. Z okazji 50 rocznicy tego wydarzenia portal Szwecja Dzisiaj zaprasza wszystkich wielbicieli prozy Astrid Lindgren, tych dużych i tych małych, do udziału w konkursie „Złóż życzenia Emilowi”.

   Zadaniem konkursowym jest... złożenie Emilowi urodzinowych życzeń. Mogą one przybrać dowolną formę: literacką, plastyczną, fotograficzną, itp. Pracę w formie elektronicznej (plik tekstowy, skan, zdjęcie) należy przesłać do 4 lutego 2013 r. na adres konkurs@szwecjadzisiaj.pl, podając imię i nazwisko autora/autorki życzeń.

   Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury wybierze pięć najpiękniejszych prac i nagrodzi ich autorów jedną z pięciu książek ufundowanych przez Wydawnictwo Zakamarki:

   • Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren
   • Ach, ten Emil!
   • Emil i ciasto na kluski
   • Skąpy nie jestem, powiedział Emil
   • Mała Ida też chce psocić

   Do każdej z książek dołączony będzie dodatkowy prezent w postaci notesika i bawełnianej torby.

   Wyniki konkursu zostaną opublikowane najpóźniej do 11 lutego 2013 r.

   WKWRKA

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   wtorek, 22 stycznia 2013 11:10
  • Baltic pies, który płynął na krze

   Poznajcie Baltica i pana Adama Buczyńskiego. Ta opowieść oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Psa, który płynął Wisłą na kawałku kry, obserwował cały świat. Kiedy wypłynął na wody Bałtyku - od niechybnej śmierci uratował go oficer mechanik statku badawczego R/V Baltica. Książka ma 13 rozdziałów w wersji dziecięcej z obrazkami, grubym i dużym drukiem ułatwiającym czytanie.

   Książka Barbary Gawryluk to wzruszająca historia o losach psa i jego wybawcy. To opowiadanie o rodzącej się w najtrudniejszych warunkach miłośći pomiędzy psem a człowiekiem.

                                                                                         Życzymy  miłego czytania.

                                                                                      Pozdrawiam i polecam Weronika

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   wtorek, 22 stycznia 2013 08:34
 • sobota, 19 stycznia 2013
  • Czytanie

   Hej, chciałabym wam opowiedzieć o tym jak się czyta dzieciakom w przedszkolu. Ja czytam ze swoją koleżanką z klasy, czytamy na zmianę: ja 2 strony i ona 2 strony. Kiedy czytamy, dzieci słuchają z zaciekawieniem. Po przeczytaniu książki lub danej bajki mamy dla przedszkolaków pytania dotyczące przeczytanej bajki. Za dobrą odpowiedź na pytanie oczywiście jest nagroda  czyli naklejki. Dzieci dosłownie się rzucają do odpowiadania na zadawane pytania, ponieważ chcą naklejki. Za każdym razem z moją koleżanką mówimy dzieciakom by nie mówiły odpowiedzi na głos lecz nie słuchają się nas ( przynajmniej czasami ). Na koniec rozdajemy dzieciom kolorowanki. Czasami nawet kolorujemy z nimi ;). Myślę, że warto czytać przedszkolakom, ponieważ widok ich zaciekawionych buziek podczas czytania jest bezcenny. Kasia

   http://ksiazkaity.blox.pl/resource/6a2010.jpg

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   sobota, 19 stycznia 2013 12:05
 • piątek, 18 stycznia 2013

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa