Poczytaj mi, przyjacielu

Wpisy

 • czwartek, 24 stycznia 2013
  • Opowieści z Narni C.S. Lewis

   W 1949 roku C.S. Lewis napisał powieść dla dzieci, którą zatytułował tajemniczo Lew, Czarownica i stara szafa. Była to historia rodzeństwa, które przypadkiem trafiło do magicznej krainy zwanej Narnią i po niezwykłych przygodach uchroniło ją przed zagrożeniem ze strony Białej Czarownicy. Świat Narni, z jej mówiącymi zwierzętami, faunami i innymi fantastycznymi zjawiskami, świat, nad którym czuwa lew Aslan i w którym dobro znajduje zawsze sposób, by pokazać swoją siłę, zafascynował nie tylko młodszych ale i starszych czytelników. C.S. Lewis stworzył później jeszcze sześć tomów w swojej historii, które znane są obecne jako cykl ,,Opwieści z Narni". Dziś, prawie pięćdziesiąt lat od pierwszego wydania, ,,Opowieści z Narnii" weszły na stałe do kanonu literatury światowej i zajmują tam  miejsce obok innych arcydzieł. Nic w tym dziwnego. Każda z części jest znakomicie skonstruowana fabularnie, występują w niej fascynujące postacie, które mają mnóstwo przygód, a powieści, w których magia miesza się z rzeczywistością, opowiadają o potędze przyjaźni i miłości. Cykl tomów zawiera siedem części:

   -Lew,Czrownica i stara szafa

   -Książe Kaspian

   -Podróż ,,Wędrowca do świtu"

   -Srebne krzesło

   - Koń i  jego chłopiec

   - Siostrzeniec czarodzieja

   - Ostatnia bitwa

   Pozdrawiam i polecam Werka i Kinga :)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   czwartek, 24 stycznia 2013 14:41
  • ,,Mikołajek"

   Moją ulubioną książką jest ,,Mikołajek". Najbardziej podobają mi się z tej książki przygody Mikołajka i jego paczki. W tej paczce są jego kumple: Alcest (bez przerwy je!), Euzebiusz (lubi dawać fangi w nos), Joachim (ma małego braciszka), Godfryd (ma bardzo bogatego tatę), Rufus (jego tata jest policjantem i ma gwizdek z kulką), Kleofas (jest najgorszy z klasy), Ananiasz (pupilek naszej pani). Mikołajek i jego kumple ciągle wpadają w kłopoty. Więc naprawdę polecam tę książkę:)

   Wiktoria, 3d :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   czwartek, 24 stycznia 2013 13:18
  • ,,Mikołajek"

   Moją ulubioną książką jest ,,Mikołajek''. Są tam różne przygody mamy, taty i Mikołajka. Mikołajek codziennie (no, może nie codziennie) chodzi do szkoły razem ze swoimi kolegami: Gotfrydem, Euzebiuszem, Makscencjuszem, Rufusem, Joachimem, Alcestem i Kleofasem. W tej szkole uczą różni nauczyciele np. Rosół (to jest ich wychowawca , a ponieważ ciągle mówi: patrzcie mi w oczy!A na rosole są oka. Starsze chłopaki to wymyśliły.) Pani nauczycielka i dyrektor(jest dla nas miły, ale dla Rosoła trochę surowy dlatego robi się zawsze cały czerwony. I to by było na tyle jeżeli chodzi o Mikołajka. Bardzo polecam tą książkę!

   Julia, 3d

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   czwartek, 24 stycznia 2013 13:04
 • środa, 23 stycznia 2013
 • wtorek, 22 stycznia 2013
  • Felix, Net i Nika

   Lubię  przychodzić do biblioteki i wypożyczać książki Felix/Net i Nika, dlatego napiszę  o tych książkach... Net i Nika wstała z  łóżka i pomyślała: niech ten dzień nie będzie taki jak zwykle!  Ubrała się i poszła do szkoły. Przy  klasie stali Felix i Net,  przywitała się z nimi i poszli na lekcję. Na lekcję przyszli policjanci i mówili o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę.  Kiedy lekcja się skończyła, przyjaciele zauważyli że Batler walczy z rosiczką, przybiegli do nauczyciela i spytali czemu ze swoią ulubienicą Batler walczy? On powiedzał, że widział jakiegoś ducha, który wstąpił w roślinę a potem zaczeła ona go atakować ...  

                                                                       Maciej kl. 2e

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   wtorek, 22 stycznia 2013 11:34
  • Urodzinowe życzenia dla Emila

   Wiosną tego roku Emil ze Smalandii, bohater książek Astrid Lindgren, skończy 50 lat. Z tej okazji portal Szwecja Dzisiaj i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają wszystkich do udziału w konkursie „Złóż życzenia Emilowi”.

   Kto włożył sobie na głowę wazę do zupy i nie mógł jej zdjąć? Kto wciągnął swoją siostrę na maszt zamiast flagi? Kto przez trzy tygodnie nie zdejmował ulubionej czapki nawet do snu? To Emil ze Smalandii, jeden ze niezapomnianych bohaterów książek szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Pierwsza część jego przygód (w sumie opublikowanych zostało ich 12) ukazała się drukiem w 1963 roku. Z okazji 50 rocznicy tego wydarzenia portal Szwecja Dzisiaj zaprasza wszystkich wielbicieli prozy Astrid Lindgren, tych dużych i tych małych, do udziału w konkursie „Złóż życzenia Emilowi”.

   Zadaniem konkursowym jest... złożenie Emilowi urodzinowych życzeń. Mogą one przybrać dowolną formę: literacką, plastyczną, fotograficzną, itp. Pracę w formie elektronicznej (plik tekstowy, skan, zdjęcie) należy przesłać do 4 lutego 2013 r. na adres konkurs@szwecjadzisiaj.pl, podając imię i nazwisko autora/autorki życzeń.

   Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury wybierze pięć najpiękniejszych prac i nagrodzi ich autorów jedną z pięciu książek ufundowanych przez Wydawnictwo Zakamarki:

   • Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren
   • Ach, ten Emil!
   • Emil i ciasto na kluski
   • Skąpy nie jestem, powiedział Emil
   • Mała Ida też chce psocić

   Do każdej z książek dołączony będzie dodatkowy prezent w postaci notesika i bawełnianej torby.

   Wyniki konkursu zostaną opublikowane najpóźniej do 11 lutego 2013 r.

   WKWRKA

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   wtorek, 22 stycznia 2013 11:10

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa