Poczytaj mi, przyjacielu

Wpisy

 • piątek, 13 stycznia 2017
 • wtorek, 03 stycznia 2017
 • czwartek, 15 grudnia 2016
  • Stuart Malutki - E.B. White

   Kiedy w nowojorskiej rodzinie Malutkich przyszedł dla na świat drugi syn, okazało się, że jest bardzo malutki i całkiem podobny do myszy. Rodzice i starszy brat George otoczyli malca miłością i starali się, aby niczego mu nie brakowało. Stuart – bo takie imię otrzymał – mimo niewielkiego wzrostu i wrodzonej nieśmiałości odznaczał się wielką odwagą. Gdy zaginął jego najlepszy przyjaciel ptaszek Margalo, wyruszył w świat miniaturowym samochodem, aby go odszukać.
   Co spotka Stuarta Malutkiego w WIELKIM ŚWIECIE?
   Opowieść napisana przez E.B. White’a to klasyka literatury dziecięcej, która powinna znaleźć się na półce w każdym domu. Na podstawie książki powstały kinowe ekranizacje oraz serial animowany, które stały się wielkimi hitami. Przygody Stuarta znajdziemy także w popularnych i lubianych grach komputerowych.

   Karolina kl. 4

   Znalezione obrazy dla zapytania stuart malutki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   czwartek, 15 grudnia 2016 15:14
 • wtorek, 06 grudnia 2016
 • poniedziałek, 28 listopada 2016
 • niedziela, 27 listopada 2016
 • środa, 23 listopada 2016
  • Kornel Makuszyński - Szaleńswa panny Ewy

   Historia, jak to u Makuszyńskiego, jest prosta i śmieszno-smutna. Panna Ewa Tyszowska, córka znanego mikrobiologa, w związku z rocznym wyjazdem rodziciela do Chin zostaje umieszczona (wraz ze złodziejskim kundlem Rolmopsem) w smutnym domu państwa Szymbartów. Po wielkiej awanturze z panią Szymbartową Ewcia decyduje się na ucieczkę przez okno. Opatrzność (?) sprawia, że na jej drodze pojawia się malarz Jerzy Zawidzki. Od tej pory życie Ewci obfitować będzie w różne szaleństwa, mniej lub bardziej (tragi)komiczne, a ona sama stanie się swoistym arbitrem w sprawach trudnych i na pozór nierozwiązywalnych. Ponadto uważam, że „Szaleństwa panny Ewy” posiadają jeszcze jedną zaletę: ideę, która przejawia się w tym, że dobroć jest zaraźliwa – każdy, kto choć trochę pobędzie z tytułową bohaterką, prędzej czy później musi się zmienić. Ewcia wyciąga rękę do każdego, kto potrzebuje pomocy – nawet wbrew woli tego kogoś. Pod jej wpływem okropne megiery stają się czułymi matronami, okrutni finansiści – łagodnymi filantropami, a nieśmiali malarze nabierają odwagi. 
   Znalezione obrazy dla zapytania szaleństwa panny ewy

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   środa, 23 listopada 2016 10:32
  • Hanna Ożogowska -Tajemnice Zielonej Pieczęci


    

   Stefan Żórawiec otrzymuje niespodziewane podarunki na zakończenie piątej klasy. Dyrektor szkoły wręcza mu słownik i pokaźny zeszyt z poleceniem prowadzenia pamiętnika. Pomoże to Stefanowi uniknąć popełniania błędów ortograficznych. Zapiski chłopca w pewnym momencie zamieniają się we frapującą, detektywistyczną opowieść. W okolicy zaczęło działać tajne stowarzyszenie posługujące się szyfrem i zieloną pieczęcią. Chłopiec stara się rozwikłać zagadkę i ratować swoją przyjaciółkę, szantażowaną przez „Zielonych” chuliganów.

   Znalezione obrazy dla zapytania tajemnica zielonej pieczęci

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   środa, 23 listopada 2016 10:15
 • czwartek, 17 listopada 2016
 • czwartek, 10 listopada 2016
  • Rafał Witek - Klub latających ciotek

   Tytuł książki jest bardzo tajemniczy a jego rozszyfrowanie wymaga poznania całej historii, którą opowiada Emil. Rodzice organizują mu wakacje z dala od komputera i innych rozrywek multimedialnych. Tym miejscem okazuje się być oddalona wioska, w której mieszka ciocia Stasia. Emilowi dotrzymuje towarzystwa Sonia, niezbyt lubiana kuzynka. Pobyt u cioci Stasi zapowiada się nieciekawie i nudnie, tym bardziej, że ciotka jest staromodna i surowa. Emil i Sonia nie zdają sobie sprawy kim naprawdę jest ciotka Stasia i co czeka ich na wsi. Ich niezwykła przygoda rozpoczyna się od odnalezienia niezwykłego miejsca, opuszczonej wieży. Ciekawość poprowadzi ich do tajemniczej historii z przeszłości… i lotu balonem. Co tak naprawdę ukrywa ciocia Stasia?
   Opowieść, którą snuje Rafał Witek jest pełna humoru i akcji. Spodoba się na pewno miłośnikom rozwiązywania zagadek i tajemnic. Wakacje na wsi staja się dla głównych bohaterów okazją do zasmakowania prawdziwej przygody. Dzieci, które nie przepadają za swoim towarzystwem, poznają czym jest prawdziwa przyjaźń. A postać nieciekawej ciotki wraz z rozwojem fabuły nabiera koloru. Nudna wieś staje się miejscem skrywającym barwną historię z przeszłości, a mieszkańcy powracają do barwnych wspomnień z młodości. Przykład Emila i Soni pokazuje, że wszędzie można spędzić czas w sposób atrakcyjny, wypełniony przygodami po same brzegi. Wszystko zależy od dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Klub Latających Ciotek nie pozwoli się nudzić swoim członkom. Każdy z czytelników może do niego dołączyć wystarczy wziąć książkę do ręki i zacząć czytać. 

   Julia kl. 4a

   Znalezione obrazy dla zapytania klub latających ciotek ksiązka

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   czwartek, 10 listopada 2016 13:52

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa