Poczytaj mi, przyjacielu

Wpisy

 • czwartek, 31 października 2013
  • ,,Pan Popper i jego pingwiny" Richard i Florence Atwater

   Rozdziały I i II

      Pan Popper jest malarzem pokojowym w miasteczku zwanym ,,Cicha woda", jest także ogromnym wielbicielem podróży po świecie, chociaż nigdy nie opuścił swojego rodzinnego miasteczka. Lecz najbardziej żałował tego, że nigdy nie był na śnieżnych przestrzeniach północnego słońca. Bardzo żałował, że nie jest podróżnikiem wypraw podbiegunowych., było to jego największe marzenie.

      Trzydziestego września pan Popper słuchał w radiu audycji wyprawy podbiegunowej admirała Darke'a, kiedy usłyszał swoje imię i okazało się, że właśnie od niego dostanie prezent, z bieguna! Co to będzie? Przeczytajcie sami, naprawdę polecam wam tę książkę.

                                                                                                        Rozalka ;)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   czwartek, 31 października 2013 08:17
 • wtorek, 29 października 2013
 • wtorek, 22 października 2013
 • środa, 16 października 2013
  • Jeszcze o mnie usłyszycie!

   Mam na imię Ola. Czytanie pokochałam już w przedszkolu, kiedy mama i tata czytali mi na głos bajki Andersena i Braci Grimm. Sama zaczęłam czytać już w zerówce i teraz czytam w każdej wolnej chwili. Odkąd pamiętam ciekawiło mnie dużo rzeczy. Zamęczałam mamę ciągłymi pytaniami, aż wreszcie poszłyśmy do biblioteki osiedlowej. Mama powiedziała, że jak wypożyczę sobie jakąś ciekawą książkę to w niej znajdę odpowiedzi na wiele moich pytań. Zrobiłam tak a potem chciałam się dowiedzieć coraz więcej i więcej i tak zaczęła się moja przygoda z czytaniem. Ogólnie czytanie pokochałam dzięki mamie. Książką, która mnie oczarowała jako pierwsza był ,,Kopciuszek" i to ona zachęciła mnie do sięgnięcia po następne. Lubię czytać książki z odrobiną magii, przygodowe i zabawne. Zaczęłam od wszystkich części ,,Harrego Pottera", potem była ,,Seria Niefortunnych zdarzeń", ,,Rywalki nierozłączki" i ,,Agencja Duchów". Na dziewiąte urodziny dostałam od rodziców ,,Tajemniczy ogród" i bardzo mi się ta książka spodobała. Wszystko było tam otoczone tajemnicą. A z początkowych sporów i kłótni zrodziła się prawdziwa przyjaźń. Na gwiazdkę dostałam od rodziców ,,Karolcię" - to magiczna książka, która przynosi nadzieję, że wszystko może się zdarzyć. Jedną z moich najbardziej ulubionych książek jest ,,Mała księżniczka". Główna bohaterka Sara radzi, że trzeba zawsze wierzyć i mieć nadzieję mimo wszystko. Podobnie jest z Pippi. ,,Wielką księgę Pippi" kupiłam zaraz po spektaklu w teatrze dramatycznym w Warszawie. Opowiada o niesamowitych przygodach bardzo silnej, ale samotnej dziewczynki. Ostatni ,,przebój" to ,,Matylda". Mała, 4 letnia dziewczynka przeczytała już wszystkie książki dla dzieci. Nikt z domowników nie dostrzegł jej geniuszu. Dopiero jak poszła do szkoły w wieku 5,5 lat, jej wychowawczyni - Pani Miodek odkryła nieprzeciętne zdolności małej dziewczynki. Zostały prawdziwymi przyjaciółkami, które mogą na siebie liczyć. Bardzo polecam wszystkim tę wspaniałą książkę. Kiedy jest mi smutno, albo mam zły humor - sięgam po ,,Hanię Humorek" - to bardzo zabawna książka o paskudnych i świetnych humorkach głównej bohaterki Hani. Każdemu zawsze poprawi nastrój. Gdy jestem sama w domu lubię czytać po cichu, jakby w myślach. Czasami czytam młodszemu rodzeństwu, ponieważ jestem najstarsza. Myślałam nawet o tym żeby napisać własną książkę, myślę że mi się uda i ta książka pojawi się kiedyś w największych księgarniach.

   Aleksandra D. - absolwentka SP21 w Lublinie   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Jeszcze o mnie usłyszycie!”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   środa, 16 października 2013 10:35
 • piątek, 04 października 2013
  • Wpis bez tytułu

                                                                 ,, Tomek w krainie kangurów "

    

   Tomek Wilmowski ma 14 lat i mieszka w Warszawie w latach kiedy Polska była pod zaborem rosyjskim. Chłopiec jest wesoły i pomysłowy i nienawidzi carskiej Rosji. Jego ojciec musiał uciekać z kraju za spiskowanie, kiedy Tomek miał kilka lat. Jego matka umarła dwa lata później, od tego czasu mieszka z wujostwem. Pewnego dnia do wujostwa przyjeżdża przyjaciel ojca Tomka, Jan Smuga. Oznajmia chłopcu, że jego ojciec, znany łowca zwierząt, chce znów zobaczyć się z chłopcem. Tomek jedzie do Indii gdzie spotyka się z dawno nie widzianym ojcem. Później razem jadą do Australii, gdzie chłopiec przeżywa niesamowite przygody. Jeśli chcecie wiedzieć co się dzieje na stepach australijskich, przeczytajcie tę książkę.

                                                                                                   polecam Amelka B.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   piątek, 04 października 2013 14:11

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa