Poczytaj mi, przyjacielu

Wpisy

 • poniedziałek, 27 maja 2013
  • Kanon lektur szkolnych

   Karolina P. kl. VI

   Poniżej przedstawiam Wam propozycje książek, które według mnie powinny stać się lekturami:

    1. ,,Hania Humorek zostaje gwiazdą”

   Autor: Megan McDonald

   Klasy: I-III

   Dziewczynka o imieniu Hania pragnie, aby jej zdjęcie ukazało się w gazecie. Chce stać się najsławniejszą osobą na świecie, ale niestety nie zbyt jej się to udaje. Gdy jej przyjaciel Franek wylądował w szpitalu, to Hania wpadła na bardzo szlachetny pomysł. Chciała naprawić lalki w szpitalnej bawialni, aby chorym dzieciom było milej spędzać tam czas. Gdy to uczyniła pomyślała, że sława może też wyglądać inaczej, co jej się bardzo spodobało.

    2. ,,Biała żyrafa”

   Autor:  Lauren St John

   Klasy:  IV-VI

   Jest to opowieść o dziewczynce o imieniu Martine, której rodzice zginęli w pożarze w dniu jej urodzin. Osierocona Martine dowiaduje się od policjanta, że ma babcię w RPA i ma tam do niej lecieć. Przerażona Martine jest pełna obaw-  czy babcia ją zaakceptuje i czy będzie się o nia troszczyć. Jednak babcia bardzo polubiła dziewczynkę. Ale to jeszcze nie koniec, ponieważ Martine poznaje białą żyrafę i się z nią zaprzyjaźnia. Pewna afrykańska wróżka opowiada jej, że ten kto potrafi ujeździć białą żyrafę ten ma moc uzdrawiania zwierząt. Martine uczy się przyjaźni oraz wykorzystywania swojego daru.

    3. ,,Greta i Sówka- wakacje pod psem”

   Autor:  Cornelia Funke

   Klasy:  IV-VI

   Greta bardzo chciałaby mieć swojego psa, ale regulamin wujka, u którego mieszka, kategorycznie tego zabrania. Gdy nadchodzą wakacje do Grety przyjeżdża jej znajoma Sówka. Obie wymyśliły, że będą wyprowadzać psy, aby Greta choć trochę z nimi przebywała. Jednak wkrótce znajdują psa-przybłędę, którego potajemnie przygarnęły. Lecz po jakimś czasie wszyscy się o tym dowiedzieli, ale wujek był bardzo wyrozumiały i pozwolił pozostać psu. Książka uczy wyrozumiałości, a także promuje wielką miłość do czworonożnych zwierzaków.

   4. ,,Zezia i Giler”

   Autor: Agnieszka Chylińska

   Klasy:  I-III

   Książka opowiada o dziewczynce o imieniu Zezia i o jej młodszym braciszku Gilerze.  Zezia opisuje jak sobie mieszkają, co robią, jak spędzają różne uroczystości i jak się zachowują w rozmaitych sytuacjach.  Takie opowieści doskonale wpływają na psychikę małego dziecka, pokazując jak rozwiązywać problemy i jak sobie radzić z różnymi trudnościami.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 maja 2013 09:39
 • poniedziałek, 13 maja 2013

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa