Poczytaj mi, przyjacielu

Wpisy

 • środa, 16 kwietnia 2014
  • ,,Elf wszechmogący" Marcin Pałasz

   Chciałabym zachęcić Was do przeczytania ,,Elfa wszechmogącego", ponieważ jest to bardzo ciekawa i fajna książka dla młodzieży. Opowiada ona o przygodach psa o imieniu Elf, o Dużym i Młodym. Duży jest autorem książki, a młody to jego syn. Wszyscy są bohaterami książki, uwikłanymi w bardzo zabawne zaskakujące wydarzenia. To jest już trzecia część  - czytałam już wszystkie i przeczytać naprawdę warto. Autorem wszystkich części jest Marcin Pałasz  - miałam okazję go poznać, jest bardzo sympatyczny. A oto tytuły wszystkich książek: ,,Sposób na Elfa"(książka roku 2012), ,,Elfie gdzie jesteś!?", ,,Elf wszechmogący". Wszystkie książki są pełne śmiechu i nieprawdopodobnych wydarzeń.

   Katarzyna P. kl. 4c

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   środa, 16 kwietnia 2014 09:46
 • wtorek, 15 kwietnia 2014
  • ,,Tajemnica klejnotu Nefertiti"

   Książki Agnieszki Stelmaszyk z serii ,,Kroniki Archeo" są bardzo ciekawe i fascynujące. Zawierają one kolorowe mapy, ciekawe ilustracje i objaśnienia historyczne. Jednak najciekawsza jest ,,Tajemnica klejnotu Nefertiti" - pierwszy z siedmiu tomów tych powieści.

   W tej opowieści poznajemy bohaterów, którymi są Bartek i Ania Ostrowscy oraz ich angielscy przyjaciele Jim, Martin i Mary Jane Gardnerowie. Ich rodzice są archeologami. Obydwie rodziny przybywają do Egiptu. Tam rodzice mają za zadanie prowadzić badania  archeologiczne nad starożytnym grobowcem, a dzieci mają im towarzyszyć. Jednak sprawy potoczyły się inaczej. W Kairze młodzi bohaterowie spotykają tajemniczą lady Carnarvon, która daje im mapę świątyni Nefertiti. Kiedy tylko ich rodzice rozpoczynają swoje badania w Amarnie, oni też przystępują do poszukiwań. Dzieci wiedzą, że potrzebna jest im mapa lub jakieś znaki, które wskażą drogę do tej świątyni. Czy ją znajdą? Najgorsze jest to, że poszukiwacze skarbów, którzy plądrują grobowce i starożytne budowle, też szukają tej świątyni. Ciekawe po co? Czy naszym bohaterom uda się odnaleźć legendarną świątynię i czy będą tam piersi?

   Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź, kiedy przeczytacie. Bardzo polecam i zachęcam do lektury też następnych tomów. Książki z serii ,,Kroniki Archeo" ukazały się w Wydawnictwie Zielona Sowa.  

   Polecam!

   Zofia B. kl. 3g

   http://ksiazkaity.blox.pl/resource/tajemnica.jpg

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   wtorek, 15 kwietnia 2014 13:44

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa