Poczytaj mi, przyjacielu

Wpisy

 • sobota, 12 marca 2016
  • eTwinning - ,,Podróżująca książka"

   W ramach Projektu ,,Creators of worlds - The library in the school" szkoły uczestniczące pisały opowiadania, które następnie są kontynuowane przez wszystkich Partnerów projektu.

   8 marca 2016r. ,,Podróżująca książka" przybyła do naszej Szkoły.

   http://ksiazkaity.blox.pl/resource/DSC09060.JPG 

   http://ksiazkaity.blox.pl/resource/DSC09073.JPG

   Głównymi bohaterami opowiadania są Miguel, Flor i kot Pincho z La Mancha w Hiszpanii, napisane przez uczniów Szkoły Podstawowej C.E.I.P. ,,El Santo", Alcazar de San Juan (Założyciel Projektu). Następnie to opowiadanie zostało kontynuowane przez uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Piekarach Śląskich, a potem nastąpił jej ciąg dalszy napisany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skiathos w Grecji.

   http://ksiazkaity.blox.pl/resource/DSC09081.JPG

   Teraz ,,Podróżująca książka" jest u Nas w bibliotece szkolnej.

   Pokazaliśmy ją Dyrektorowi Szkoły.

   http://ksiazkaity.blox.pl/resource/DSC09069.JPG

   Zrobiliśmy gazetkę  w patio, każdy uczeń naszej szkoły może przeczytać opowiadanie napisane przez uczniów z innych krajów i miast.

   http://ksiazkaity.blox.pl/resource/DSC09076.JPG

   My napisaliśmy koniec tej opowieści i wysłaliśmy książkę do Hiszpanii.

   Czekamy jeszcze na książki z Grecji i Piekar Śląskich.

   Nasza książka jest w podróży.

       http://ksiazkaity.blox.pl/resource/DSC08985.JPG

    

    Renata Zawadzka- nauczyciel bibliotekarz

     

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   sobota, 12 marca 2016 17:22
 • sobota, 05 marca 2016
  • eTwinning wspiera czytelnictwo bibliotek szkolnych

   W roku szkolnym 2015/16 Szkoła Podstawowa nr 21 w Lublinie realizuje projekt eTwinning ,,Creators of worlds – The library in the school” ze szkołami z Hiszpanii (C.E.I.P „El Santo”, Alcazar de San Juan - Założyciel Projektu), Grecji (1 st Primary School of Skiathos) i Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Piekarach Śląskich.

   https://youtu.be/Jkx7_U28H0o

   Celem projektu jest promowanie i wspieranie prac wykonanych w naszych bibliotekach, zwiększenie ich roli i zainteresowania przez uczniów i rodziców, zwiększenie udziału rodzin, zwiększenie motywacji do czytania jako źródło przyjemności, podnoszenie świadomości i akceptacji osób niepełnosprawnych tworząc książkę z partnerami, poznanie  różnych metod pracy, aby zachęcić do czytania, motywowanie uczniów do używania języka angielskiego i czytania, zwiększenie wymiaru europejskiego szkoły oraz rozwijanie zdolności do korzystania z ICT.

   Pracujemy na TwinSpace projektu eTwinning. Działania projektu są realizowane systematycznie: na początku  umieściliśmy zdjęcia naszej biblioteki szkolnej na platformie podobnie jak nasi Parterzy, dzięki czemu mogliśmy obejrzeć inne europejskie biblioteki, zaprezentowaliśmy ustnie poprzez  video znanych bohaterów literackich i filmowych - Bolka i Lolka, napisaliśmy opowiadanie w wersji elektronicznej(jest na TwinSpace) i papierowej (podróżującą książkę), która wędruje,  jest czytana przez partnerów projektu i którzy u Siebie w szkołach piszą dalszą kontynuację opowiadania, zostało zorganizowane w grudniu spotkanie online - wideokonferencja na której zostały odśpiewane w języku ojczystym przez partnerskie szkoły kolędy: ,,Cicha noc” oraz jedna zwrotka tej kolędy w języku angielskim. Uczennice kl. 3 nauczyły się i  zaśpiewały kolędę "Jingle Bells", została ona nagrana na video i zaprezentowana z podkładem muzycznym szkołom na platformie eTwinning.

   http://ksiazkaity.blox.pl/resource/DSC08883.JPG

   http://ksiazkaity.blox.pl/resource/DSC08969a.JPG

   http://ksiazkaity.blox.pl/resource/DSC09048.JPG

   

   http://ksiazkaity.blox.pl/resource/DSC08985.JPG

   W styczniu spotkaliśmy się też w czatroom, na którym wspólnie ustaliliśmy co będzie przedmiotem działań na wideokonferencji w kwietniu 2016r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich: czytanie  przez uczniów każdego kraju  opowiadania lub fragmentu książki w języku angielskim.  My zaprezentujemy ,,Bajkę o zaimkach – Ktoś!”, którego autorką jest Barbara Włodarczyk.  Obecnie tworzymy mural w programie Glogster z postaciami naszych  autorów – pisarzy i poetów, który umieścimy na TwinSpace naszego projektu  razem z Partnerami w połowie kwietnia.  

   Uczniowie komunikują się i realizują zadania w języku angielskim.

   Stosowane są w projekcie również dodatkowe narzędzia TI: Animoto, Maker Movie czy PowerPoint oraz kamera, aparat fotograficzny. Projekt trwa do końca maja 2016r. 

   Ta inicjatywa edukacyjna jest przykładem dobrej praktyki, godnym naśladowania przez inne instytucje zarówno w kraju, jak i za granicą. Polecamy i zachęcamy inne biblioteki w kraju do uczestniczenia w Programie eTwinning.

   A oto wspólne video z czytania opowiadania Lorenzo’s Saucespan, zaprezentowane przez Partnerów projektu w swoich szkołach.

   https://youtu.be/NEAfL8hHBP8

   Renata Zawadzka- nauczyciel bibliotekarz

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   sobota, 05 marca 2016 17:38
 • piątek, 04 marca 2016

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa