Poczytaj mi, przyjacielu

Wpisy

 • czwartek, 28 marca 2013
  • "Lew, czarownica i stara szafa" C.S.Lewis

   Polecam książkę "Lew, czarownica i stara szafa" z serii "Opowieści z Narnii" C.S.Lewisa. Książka ta opowiada o rodzeństwie: Piotrze, Zuzannie, Edmundzie i Łucji, które pewnego dnia schowało się w starej szafie. Rodzeństwo chciało wyjść z szafy, ale zamiast znaleźć się na podłodze znalazło się na puchowej pierzynie - śniegu. Znaleźli się w Narnii... By zasiąść na tronach zamku Ker-Paravel... By stoczyć bój u boku lwa Aslana przeciwko Białej Czarownicy... Jak zakończyła się ta przygoda? Odpowiedź znajdziecie w książce pt. "Lew, czarownica i stara szafa" z serii "Opowieści z Narnii". Zapraszam do przeczytania tej cudownej książki.

   Monika :}

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 marca 2013 11:45
 • środa, 27 marca 2013
 • wtorek, 26 marca 2013
  • Astrid Lindgren ,,Kati w Paryżu"

   ,,Kati  w Paryżu" jest bardzo ciekawą i pełną rozmaitych przygód książką dla młodzieży. Akcja rozgrywa się w Szwecji tuż po wojnie. Opowieść jest jak już wspomniano o pełnej temperamentu Kati- najzwyczajniejszej dziewczynie, która jest po uszy zakochana w swoim chłopaku Lennarcie. Oboje planują ślub w romantycznym Paryżu. I właśnie w tej książce są opisywane ich losy i podróże po Paryżu. Przeżyj niesamowite chwile w mieście zakochanych razem z Kati i Lennartem. W czasie czytania tej książki poznasz także zabytki, kafejki, hoteliki, oraz tętniące zwykłym życiem ulice paryskie.

   Karolina Pasternak kl. 6d

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   wtorek, 26 marca 2013 13:00
  • "O psie który jeździł koleją" Roman Pisarski

   Piękną i wzruszającą książką jest książka pt. "O psie który jeździł koleją" Romana Pisarskiego. Bohaterem tej powieści jest pies włoskiego zwiadowcy - Lampo, który zawsze wracał z kolejarzem do domu na kolację, lecz nigdy nie zostawał tam na noc. Zawsze wracał na stację. Zwiadowca miał trójkę dzieci: najstarszą córkę Ginę, średniego syna Roberto i najmłodszą Adele. Pewnego dnia Lampo został wywieziony na wyspę Sycylię. Wrócił z niej. Kilka tygodni później Lampo ratuje małą Adele z torów, gdzie właśnie nadjeżdżał pociąg. Adele przeżyła, ale Lampo - zginął. Książka jest wzruszająca. Opowiada o przywiązaniu psa, który oddał swoje życie, by ratować swoją najmłodszą właścicielkę. Przeczytajcie tę piękną książkę.

   Monika :}

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   wtorek, 26 marca 2013 10:08
  • "Bari, syn Szarej Wilczycy" James Oliver Curwood

   Bohaterem tej książki jest "mieszaniec" Bari, syn niewidomej Szarej Wilczycy i jej towarzysza czarnego psa Kazana. Pewnego dnia Bari wyszedł z bezpiecznej jaskini i stoczył bój z małą, agresywną sową. Poraniony Bari poszedł w stronę lasu oddalając się od bezpiecznej jaskini, aby już nigdy nie zobaczyć Szarej Wilczycy i Kazana. W Barim co jakiś czas przemawiała bardziej nuta wilka, raz nuta psa. Pewnego dnia Bari spotkał ludzi. Metys Pierrot był francuzem, który wyszedł za piękną księżniczkę indiańską z plemienia Cree. Ich córka w połowie francuska, a w połowie Indianka Nepeese, co znaczy wierzba byłą piękną dziewczyną bardzo podobną do matki. Co się stało z Barim? Czy Nepeese go przygarnęła czy może Pierrot go zabił? Przeczytajcie książkę pt. "Bari, syn Szarej Wilczycy", aby się dowiedzieć. Gorąco polecam.

   Monika :}

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   wtorek, 26 marca 2013 09:49
  • "Akademia pana Kleksa" Jan Brzechwa

   Książka Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest bardzo ciekawą, momentami fantastyczną książką. Opowiada ona o pewnym chłopcu: Adasiu Niezgódce, który trafił do niezwykłej akademii. Dyrektorem akademii był ekscentryczny, dziwny człowiek zwany panem Kleksem. Ambroży Kleks, bo tak nazywał się dyrektor akademii przyjmował do swojej szkoły tylko uczniów, których imiona zaczynały się na literę "A". W niezwykłej akademii pan Kleks miał niezwykłe metody nauczania. Nie było tam przedmiotów takich, jak w współczesnych szkołach (np. język polski, matematyka). Tam uczniowie uczyli się kleksografii i innych niezwykłych przedmiotów. Każdy z uczniów miał przydzielone obowiązki, z których musiał się sumiennie wywiązywać. Serdecznie namawiam do przeczytania tej cudownej, niezwykłej książki.

   Monika :}

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   wtorek, 26 marca 2013 08:46
 • czwartek, 21 marca 2013
  • Konkurs plastyczny ,,Julian Tuwim i jego bajkowy świat"

   Cele konkursu :
   - poznawanie i popularyzacja twórczości Juliana Tuwima
   - pobudzanie wyobraźni dzieci
   - poznawanie różnych technik plastycznych


   Regulamin:
   - w konkursie mogą brać udział dzieci w wieku przedszkolnym, a także uczniowie kas I – III szkół podstawowych
   - do każdej pracy powinna być dołączona metryczka zawierająca : imię i nazwisko, wiek, grupa/klasa, adres Przedszkola/Szkoły Podstawowej, telefon kontaktowy, tytuł interpretowanego wiersza
   - prace można wykonać dowolną techniką plastyczną
   - każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę
   - temat prac to : „Interpretacja plastyczna wybranego wiersza Juliana Tuwima”
   - komisja konkursowa wybierze 3 najlepsze prace w każdej grupie wiekowej, uwzględniając I, II, III miejsce
   - prace należy dostarczyć do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia 31, Nałkowskich 104    do 30 kwietnia 2013 r. drogą pocztową lub osobiście
   - dostarczenie prac oznacza zgodę na ewentualną ich publikację.

   Prace zgłoszone do konkursu nie podlegają zwrotowi
   - rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w „Tygodniu Bibliotek” 6-10 maja 2013, informację dostarczymy drogą mailową lub telefonicznie   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   czwartek, 21 marca 2013 16:10
  • ,,Słoń Birara" Ferdynand Antoni Ossendowski

   Słoń Birara jest ważnym członkiem rodziny małego Amry. Jest silny, wytrwały i doskonale zna pracę w dżungli. Po nagłej śmierci dziadka, który kierował pracą Birary przy wyrębie drzew, dziesięcioletni Amara musi z dnia na dzień przejąć jego obowiązki kornaka- poganiacza słonia, i jedynego zywiciela rodziny. Mądry Birara wkrótce staje się najlepszym przyjacielem chłopca, jego pomocnikiem i powiernikiem. Dzieki słoniowi Amra nie tylko z powodzeniem utrzymuje swą liczna rodzine, ale przeżywa mnóstwo przygód, ratuje życia królewicza Nassura i zyskuje szansę nauki w Londynie.

   Ta fascynująca i piękna opowieść o wielkiej przyjaźni chłopca z odważnym i pełnym poświecenia  słoniem rozgrywa sie w egzotycznych zakątkach Indii.

   Polecam, Kinga 

    

   Wydawca kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   czwartek, 21 marca 2013 16:01
  • ,,Oto jest Kasia" Mira Jaworczakowska ,,Nasza Ksiegarnia"

   Ta książka opowiada o dziewczynce o imieniu Kasia  która miała wszystko fajne. Miała rodziców i brata Jurka, i koleżanki Ewkę i Magdę . Pewnego razu jej mama wyjechała a tata powiedział jej, że mama przywiezie jej śliczną niespodziankę . Kasia przez długi czas   zastanawiała się co dostanie np. filiżanki albo inną rzecz . Kiedy przyjechała mama, Kasia  zauważyła w domu małą siostrę Agnieszkę ale od razu jej nie polubiła  i stała się o nią zazdrosna . Tymczasem do jej klasy doszła nowa koleżanka Antolka o którą też stała się  zazdrosna . Później w jej życiu wszystko się zmieniło, nie lubiła  siostry i straciła koleżanki. Pewnego razu mama musiała wyjść na ważne zebranie i kazała Kasi zostać i opiekować się siostrą . Ta oczywiście wcale nie zajmowała się siostrą, tylko się bawiła w najlepsze . A za parę dni Agnieszka zachorowała i  to były dla rodziny ciężkie chwile . Ale gdy Agnieszka wyzdrowiała Kasia od razu ją polubiła i z koleżankami też się pogodziła, nawet Antolkę polubiła. Wszystko skończyło się dobrze.

   Monika Żelechowska 6a

   Znalezione obrazy dla zapytania oto jest kasia książka 

   

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   czwartek, 21 marca 2013 15:03
 • środa, 20 marca 2013

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa