Poczytaj mi, przyjacielu

Wpisy

 • czwartek, 28 lutego 2013
 • środa, 27 lutego 2013
 • wtorek, 26 lutego 2013
  • Twórczość Juliana Tuwima oczami dziecka

   Międzyszkolny konkurs plastyczny inspirowany wierszami Juliana Tuwima dla szkół podstawowych.

   Cele konkursu:

   - poznanie twórczości Juliana Tuwima
   - pobudzenie wyobraźni dzieci
   - zapoznanie dzieci z różnorodnymi technikami plastycznymi
   Regulamin konkursu:
   - w konkursie mogą brać udział dzieci w wieku przedszkolnym, a także uczniowie szkół podstawowych
   - do każdej pracy powinna być dołączona metryczka zawierająca: imię i nazwisko dziecka, wiek, grupa/klasa, adres placówki, telefon kontaktowy, tytuł interpretowanego wiersza
   - prace można wykonywać dowolną techniką plastyczną (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wycinanie, wydzieranie, grafika, kolaż itp.) w formacie A4
   - każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę spełniającą warunki konkursowe
   - temat prac to: Interpretacja plastyczna wybranego wiersza Juliana Tuwima
   - prace należy składać w bibliotece szkolnej do 30 maja 2013r.                                          - komisja konkursowa wybierze 3 najlepsze prace w każdej grupie konkursowej (I gr. przedszkolaki, II gr. uczniowie szkół podstawowych), uwzględniając miejsca: I, II i III
   - dostarczenie prac oznacza zgodę na ewentualną ich publikację. Prace zgłoszone do konkursu nie podlegają zwrotowi.
   - rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się dnia 20.06.2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

   Znalezione obrazy dla zapytania julian i irena tuwim dzieciom

    WKWJRAK

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   wtorek, 26 lutego 2013 12:32
 • poniedziałek, 11 lutego 2013
  • Pamiętnik grzecznego psa W.C i K.T

   Ciągle słyszę od moich Państwa, że mam być grzeczny.Ale czy można mieć pretensje do psa, że wytrzepał się w jadalni  i zachlapał ściany? Przecież byłem cały mokry! Jestem bardzo grzecznym psem i w dodatku - uważnym obserwatorem rzeczywistości. I widzę, że to ludzi można by było nauczyć tego  i owego. Na przykład taplania się w kałuży! Albo szaleńczego biegu!

   Przecież życie jest za krótkie na ciągłe podawanie łapy i chodzenie przy nodze, prawda?

    

   Pozdrawiam i polecam Weronika:)

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 lutego 2013 14:28
  • ,,Detektyw Kefirek na tropie Kościotrupa" - Małgorzata Strękowska - Zaremba

   12-letni Teoś Kefirek ma wielkie marzenie: chce w przyszłości zostać detektywem. Pewnego dnia z sali biologicznej ginie pomoc naukowa - kościotrup Tadziczek. Wtedy do akcji rusza detektyw Kefirek, by rozwikłać zagadkę, odnaleźć złodzieja, a przy tym oczyścić się z podejrzenia o porwanie szkieletu.
   Książka Małgorzaty Strękowskiej-Zaręby to całkiem dobra pozycja wśród dziecięcej literatury detektywistycznej. Ma wszystkie potrzebne elementy (zwroty akcji, skomplikowany na swój sposób problem, nieoczekiwany finał, odrobinę humoru itp.). Młody czytelnik może się utożsamić z bohaterami i przeżywać razem z nimi przygody, dzięki czemu czytanie stanie się atrakcyjniejsze. Miłośników mocnych wrażeń historia Teosia może jednak rozczarować.
   Nieco irytujące są zdrobnienia takie jak Tadziczek albo wszędobylski „obłęd
   w ciapki”. Mimo to pod względem językowym książka jest w porządku.
   „Detektyw Kefirek” może być dobrym wprowadzeniem najmłodszych w świat gatunku. Polecam dzieciom w wieku 9-12 l. i ich rodzicom.


   Polecam i pozdrawiam Weronika:)

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „,,Detektyw Kefirek na tropie Kościotrupa" - Małgorzata Strękowska - Zaremba”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 lutego 2013 14:18
  • Kwiat kalafiora M. Musierowicz

   Książka Małgorzaty Musierowicz "Kwiat kalafiora" opowiada o losach państwa Borejko. Gospodyni domu, matka córek Borejko jako zapracowana kobieta, trafiła do szpitala z powodu peknięcia wrzodów żołądka. Od tej pory domownicy musieli sami sobie radzić z codziennymi obowiązkami. Głównymi bohaterami są córki Borejko: najstarsza Gabrysia, Ida, Nutria i Pulpecja. Ich ojciec, pan Borejko był człowiekiem zafascynowanym ksiązkami i czasem zapominał o rzeczywistym świecie. W książce pojawia się także saśiadka- pani Szczepańska oraz grupa młodzieży ESD. Bohaterowie tej książki są bliscy czytelnikowi. Są oni wiarygodni, przekonywujący i bardzo rzeczywiści. Ksiązka ta dostracza wielu uczuć i wrażeń. Gdy pani Borejko trafiła do szpitala czułam strach o jej zdrowie, obrady ESD i nieudane próby gotowania Gabrysi były śmieszne, a posazenie ESD o rozpowszechnianie narkotyków wywoływało złość. Dzięki tej książce nauczyłam się, że obowiązki nie moga spoczywac tylko na jednej osobie. Wszyscy domownicy powinni dbać o dam, pomagac sobie nawzajem. Jest to bradzo ważne, ponieważ osoba zapracowana, tutaj pani Borejko może być zmęczona, może mieć ochotę odpocząć. Należy także zawsze uśmiechac sie do drugiej osoby. Nie wystraczy, że tak jak grupa ESD wyślemy " Eksperymentalny sygnał dobra ". Uśmiech powinien byc szczery i życzliwy.
   Książka M. Musierowicz "Kwiat kalafiora" jest interesującą lekturą. Jest ona czasami zabawna, a czasami pełna zgrozy. Czytelnik pragnie dowiedzieć się co będzie dalej, jak potocza się losy bohaterów. Ciekawe i zaskakujace wydarzenia raz wartka i trzymająca w napięcie akcja czynią tę książkę wspaniałą lekturą.
   Książka ta bardzo mi sie podoba, ponieważ bohaterowie są rzeczywiści, a przygody których zaznali moga się przydarzyć każdemu z nas. Jako czytalniczka staram sie każdemu polecić tę wspaniałą książkę.

   Weronika:)

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 lutego 2013 14:13
  • Ida Sierpniowa M. Musierowicz

   "Ida sierpniowa" to 4 tom Jeżycjady. Książka opowiada głównie o Idzie, rudej, kapryśnej hipochondryczce! Dzięki romantycznemu Krzyśkowi i rozrabiakom Lisieckim Ida odkrywa swoje powołanie, którym jest medycyna. Najdziwniejsze w tym jest to, że Ida strasznie boi się chorób! W tej książce Ida pomaga wyjść z depresji Krzysiowi, który cierpi na zwyrodnienie kości. Załatwia mu także miejsce w szpitalu i natychmiastową operację, co w PRL-u było rzeczą niewykonalną! Nasza bohaterka nie traci także zimnej krwi, gdy jeden z braci Lisieckich zatruwa się lekami. Książka kończy się bardzo dobrze, jak zresztą pozostałe części Jeżycjady.

   Książka podobała mi się bardzo! Właśnie czytam ją po raz 5 i nadal mi się nie nudzi, jak zresztą wszystkie książki M. Musierowicz. Zachęcam do przeczytania książki "Ida sierpniowa" - naprawdę warto!

    

   Pozdrawiam i polecam Weronika:)

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   zaawansowane
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 lutego 2013 13:56

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa